O autorze
Fotografowanie zawsze było moim marzeniem. Gdy moja siostra wygrywała konkursy fotograficzne, ja byłem na etapie robienia zdjęć pamiątkowych znajomym. Były tak skadrowane, że nie mieli oni głów. Potem stałem się nadwornym fotografem drużyny harcerskiej. Biegałem w krótkich spodenkach z Zenithem. To że muszę zrobić zdjęcie popychało mnie zawsze do tego, żeby być pierwszym na szczycie góry i ostatnim z niej zejść. Gdy skończyłem szkołę filmową zająłem się pracą za kamerą. Powrót do fotografii nastąpił, gdy urodził mi się pierwszy syn. Obecnie mam czwórkę dzieci. W tym gorącym rodzinnym tyglu szukam czasu na własne zainteresowania, czyli... na fotografowanie. To, czego jeszcze nie zrealizowałem, to fotograficzna wyprawa do dalekiego kraju z moim synem. Obiecałem mu to.

Cudowne 9 miesięcy

Projekt Ciąża
Projekt Ciąża fot. Anastasia Chernyavsky
9 miesięcy oczekiwania na nowego członka rodziny. 9 miesięcy różnych nastrojów i różnego samopoczucia. 9 miesięcy wzlotów i upadków. Projekt Ciąża to cykl zdjęć Anastazji Chernyavsky, fotografki pochodzącej z Rosji, zamieszkałej w San Fransisco.

9 miesięcy systematycznego dokumentowania siebie, zmian w ciele i nastrojach. Anastazja pokazała nie tylko siebie, ale i swoje dzieci. Obserwowała swoje ciało, zachodzące w nim zmiany. Przybywające warstwy tłuszczu i pojawiające się rozstępy. Podzieliła się w swoich fotografiach tym, co było dla niej najbardziej intymne w okresie ciąży. Nie tylko nagością, ale nastrojem oczekiwania na dziecko. Pięknem wielu chwil. Pokazała, że w ciąży uczestniczą także dzieci - rodzeństwo przyszłego potomka.
Reakcja facebooka na jedno z zamieszczonych tam zdjęć była natychmiastowa. Ocenzurowanie zdjęcia i opinia niemoralnego.
Nagość zawsze wywołuje mieszane uczucia. Jednych fascynuje, inspiruje i skłania do afirmacji życia. Innych bulwersuje.
Mnie podoba się to, że rozpoznaję w nich tak charakterystyczne dla Tych 9 miesięcy sytuacje. Odnajduję w nich to, co jest mi bliskie.
Zachęcam do obejrzenia zdjęć na stronie Anastazji
oraz do przeczytania z nią wywiadu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...